Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Monaco Luka Elsner Le Havre PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Ponedeljek, 6. 5. 2024, 22.30

Francosko prvenstvo, 32. krog

Luka Elsner je o tem sanjal skoraj dva meseca!

Le Havre Luka Elsner | Luka Elsner je vknjižil tri zelo pomembne točke v boju za obstanek in dočakal prvo zmago po skoraj dveh mesecih. | Foto Guliver Image

V francoskem nogometnem prvenstvu je od prejšnjega konca tedna znan prvak, to je še tretjič zapored postal PSG. Pariški velikan je med tednom izgubil na prvi tekmi polfinala lige prvakov proti Borussii Dortmund (0:1), tekmo 32. kroga pa bo odigral šele 15. maja. Le Havre je v soboto dobil izjemno pomemben obračun v boju za obstanek. Izbranci Luke Elsnerja so doma s 3:1 ugnali Strasbourg in tako dočakali prvo zmago v prvenstvu po 10. marcu! V petek je Elsnerjevim pomagal Lens, ki je z 2:0 premagal Lorient, klub, ki se prav tako krčevito bori za obstanek v elitni ligi.

Westfallen Stadium Borussia Dortmund
Sportal Prek gola, v okvir vrat, samo gola ne. PSG v težavah.

Nogometaši Le Havra so z novimi tremi točkami, prvo zmago po 10. marcu, dva kroga pred koncem vsaj začasno varni pred izpadom v drugo ligo. Elsnerjeva četa je povedla v 24. minuti, po podaji Josueja Casimira je zadel Yassine Kechta. Ista naveza je poskrbela tudi za 2:0 v 65. minuti. Frederic Guilbert je v 86. minuti zadel pri gostih, vendar so domači zmago potrdili v 96. minuti, ko se je med strelce vpisal še Andre Ayew.

Drugouvrščeni Monaco je v soboto s 4:1 premagal zadnjeuvrščeni Clermont, dva gola in podajo je prispeval Wissam Ben Yedder, Takumi Minamino pa je vpisal gol in podajo.

Metz, Le Havrov tekmec v spodnjem delu lestvice, je izgubil proti Rennesu z 2:3, potem ko je v 92. minuti zadel Arnaud Kalimuendo, tretjeuvrščeni Brest in Nantes sta igrala 0:0.

Zadnji dve mesti v prvenstvu pomenita izpad v drugo ligo, 16. pa vodi v dodatne kvalifikacije.