Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Nedelja, 28. 4. 2024, 19.37

Janja Šegel do prestižne zmage v Banjaluki, Katja Fain na stopničkah v Atenah

Janja Šegel | Janja Šegel je v BiH zmagala na 200 m prosto. | Foto Reuters

Janja Šegel je v BiH zmagala na 200 m prosto.

Slovenski plavalci so konec tedna tekmovali na mitingih v Banjaluki in Atenah. Najboljši izid je dosegla Janja Šegel z zmago na 200 m prosto v BiH, Katja Fain se je v isti disciplini uvrstila na stopničke v Atenah.

Miting v Banjaluki je bil v letu 2024 nekaj posebnega, saj je ob tradicionalnih plavalcih z bivšega jugoslovanskega prostora nastopila tudi širša ruska reprezentanca ter odlični posamezniki iz Italije in Nizozemske in drugod.

V ostri konkurenci je do edine slovenske zmage prišla Šegel, ki je prehitela vrsto ruskih tekmovalk, na 200 m prosto pa se ji je po dosežku 2:00,02 najbolj približala Dana Trofimova, ki je po močnem finišu zaostala osem desetink sekunde. Na 100 m hrbtno (1:02,17) je morala koroška olimpijka priznati premoč Nizozemki Lotte Hosper, ki jo je ugnala za pol sekunde. Druga je bila tudi na 200 m hrbtno. Na 100 m prosto je bila četrta.

Med potnicami na evropsko prvenstvo v Beogradu je Tara Vovk osvojila drugo mesto na 50 m prsno. Hana Sekuti je bila na 200 m delfin druga, na najkrajši 50-metrski razdalji pa tretja.

Nija Gerdej je bila tretja na 50 m hrbtno ter 100 in 200 m prsno. Drugo mesto je osvojila tudi Zara Podržavnik na 400 m prosto, Lena Fortuna je bila na 200 m delfin tretja.

V Grčiji je Katja Fain 200 m prosto zmogla v 2:00,47 minute in zasedla tretje mesto. Temu je dodala peti mesti na 400 m mešano in 200 m delfin. Na mitingu je nastopala tudi njena mlajša sestra Nika, ki je bila najboljša 18. na 100 m prosto (58,24).